Bieżące wiadomości

Ciepłe czytanie przedszkolakom w Sokółce

W dniu 16 lutego mieliśmy zaszczyt gościć w Przedszkolach nr 3, 4 i 5 w Sokółce z akcją edukacyjną „Ciepłe czytanie przedszkolakom”.  Przybliżyliśmy dzieciom tematykę ciepła systemowego czytając im książeczkę. Była to druga część bajki o Czerwonym Kapturku w mieście.

Przygody Czerwonego Kapturka odbywały się chłodną, zimową porą. Czerwony Kapturek razem z kotem Kluchą opowiedzieli nowemu koledze skąd się bierze ciepło, które ogrzewa nasze mieszkania i dostarcza ciepłą wodę. Czytając bajkę przekazaliśmy dzieciom zasady mądrego korzystania z ciepła i dbania o środowisko naturalne. Maluchy dowiedziały się, w jaki sposób jest ono produkowane i jak ciepło systemowe dociera do mieszkań.

Po przeczytaniu bajki dzieciaki wzięły udział w dyskusji i dzielnie odpowiadały na pytania dotyczące treści książeczki. A na koniec każdy z przedszkolaków dostał od nas kolorowankę nawiązującą do postaci z bajki i kredki. My natomiast w podziękowaniu za wizytę otrzymaliśmy własnoręcznie zrobione przez dzieci upominki.