Bieżące wiadomości

Zielone Rondo Celsium

Nowe rondo w Starachowicach, u zbiegu ulic Radomskiej i Batalionów Chłopskich, które będzie nosić imię Bolesława Papiego, ma swojego opiekuna. Od czwartku, 11 października, jest to Zielone Rondo Celsium.

Miło nam, że dostaliśmy propozycje zostania opiekinem ronda od Pana Prezydenta Marka Materka.

Upiększanie przestrzeni miejskiej wpisuje się w nasze działania na rzecz lokalnej społeczności. Przede wszystkim jednak opiekując się ZIELONYM RONDEM CELSIUM chcemy poinformować mieszkańców, że obecnie zamieniamy czarną energię z węgla na energię zieloną pozbawioną emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu poprawiamy jakość powietrza i komfort życia mieszkańców Starachowic. 

Uznaliśmy ten pomysł za bardzo dobry, gdyż rondo położone jest blisko naszej ciepłowni na Bugaju i już na wiosnę będzie zielone jak nasza Zielona energia dla Starachowic. Dodatkowo patron ronda Bolesław Papi, który był ornitologiem amatorem jest również doskonałym symbolem zielonej energii. Postanowiliśmy to symbolicznie podkreślić umieszczając na rondzie figurki ptaków.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji mediów:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/starachowice-ornitologiczne-zielone-rondo-celsium-na-ulicy-radomskiej-to-bedzie-wizytowka-miasta/ar/13569042

https://www.facebook.com/materekmarek/photos/pcb.2161344820794247/2161344467460949/?type=3&theater

http://www.tv.starachowice.pl/wiadomosci/4464,ptaki-na-naszym-rondzie