Bieżące wiadomości

Zbliża się wielkie święto biegania „Biegaj z Celsium”

W dniu 20 maja na Stadionie Miejskim w Skarżysku – Kamiennej odbędzie się II Akademia Biegania UKS Celsium „Biegaj z Celsium”. Tegoroczne zawody Uczniowski Klub Sportowy Celsium organizuje w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” przy współpracy Gimnazjum nr 1 i Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku. 

W tym dniu uczniowie wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów będą uprawiać sport. Na bieżni Stadionu Miejskiego stanie do rywalizacji ponad 300 dzieci. Celem imprezy jest zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do uprawiania lekkiej atletyki jako najprostszej formy rekreacji ruchowej.

Przygotowaliśmy dla startujących wiele atrakcji. Za miejsca I-III indywidualnie w każdym biegu przyznane będą nagrody rzeczowe. Ponadto 10 pierwszych zawodników w każdym biegu otrzyma pamiątkowe medale. Spośród wszystkich startujących uczniów rozlosowane zostaną upominki i nagroda główna, każdy zawodnik otrzyma również słodki poczęstunek i wodę. W klasyfikacji drużynowej będzie prowadzona punktacja dla szkół – w każdym biegu będzie punktowanych 10 pierwszych miejsc.  Za miejsca I-III przyznane będą nagrody rzeczowe.

Zeszłoroczna edycja Akademii zgromadziła na starcie wielu chętnych do biegania. Również w tym roku liczymy na zainteresowanie oraz na dobrą zabawę i zdrową rywalizację pomiędzy uczestnikami.