Bieżące wiadomości

Z dumą wspieramy rozwój dzieci i młodzieży

Dnia 20 sierpnia 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyła się konferencja prasowa pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Marka Materka na temat współpracy klubów piłkarskich UKS Celsium oraz Juventy Starachowice. 

Drużyna Juventy z rocznika 2003 zakończyła tegoroczne rozgrywki ligowe wielkim sukcesem. Awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Mistrzostwach Polski. Rozgrywki w lidze wymagają mocnego składu osobowego oraz wysokiej jakości gry, aby nawiązać walkę z największymi polskimi klubami. Stąd powstał pomysł na nawiązanie współpracy Juventy z UKS Celsium. „Pierwsze rozmowy odbyły się już w czerwcu. Były to rozmowy bardzo przyjemne i zaowocowały nawiązaniem współpracy oraz podpisaniem porozumienia na wspólny projekt i grę w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna będzie występować pod nazwą „Juventa Celsium Starachowice” – powiedział Prezes Juventy Starachowice, Paweł Brzozowski. „Podpisane porozumienie ma na celu wypożyczenie zawodników z UKS Celsium do Juventy na rok czasu. Połączenie sił Celsium i Juventy przyniesie korzyści oby klubom i samym zawodnikom. Z jednej strony jest to ogromny prestiż i nobilitacja dla młodych zawodników, z drugiej strony jest to szansa dla klubu by znaleźć się w czołówce tabeli w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski. Ci młodzi chłopcy będą mieli możliwość spotkania się na boisku z najlepszymi drużynami takimi jak Wisła Kraków, Sendecja Nowy Sącz, czy Resovia Rzeszów. Trzymamy bardzo kciuki i kibicujemy naszym” – dodała Dagmara Nowak-Trochimiuk, członek zarządu UKS Celsium i Prezes Celsium serwis.

Ciepło Celsium dostarczane jest również do mieszkańców Starachowic, dlatego podwójnie cieszy nas fakt, że nasza inicjatywa promocji sportu wśród dzieci i młodzieży ma szanse rozkwitnąć także tutaj. Prezes Celsium Grzegorz Reluga z dumą dodał, że jest zadowolony ze współpracy obydwóch miast i zaprosił na stoisko firmy podczas nadchodzących Dni Starachowic 24-26 sierpnia. Wszyscy zgodnie wierzymy, że podjęta współpraca nie będzie trwała tylko rok, ale będzie początkiem nowego okresu wspólnej pracy.

Jest to niewątpliwie historyczna chwila, z której obydwie ekipy mogą czerpać wiele korzyści. Młodzi, obiecujący sportowcy mają możliwość promocji i samorozwoju rywalizując z najlepszymi polskimi klubami. Obecnie zawodnicy przebywają na obozie sportowym w Murzasichlu. Prezes Juventy podkreślił i podziękował Celsium za zaangażowanie, pomoc w organizacji wyjazdu na zgrupowanie oraz całego przedsięwzięcia. „Z dumą wspieramy rozwój dzieci i młodzieży” jest hasłem łączącym politykę obydwóch drużyn.

Na zakończenie Prezydent Marek Materek dodał, że współpraca pomiędzy klubami sportowymi w Starachowicach nie byłaby możliwa, gdyby nie to, że na czele obydwóch klubów stoją osoby, które do takiej współpracy dążyły, do niej doprowadziły i z pewnością przyniesie oczekiwane efekty.

Debiut naszej ekipy odbędzie się 26 sierpnia w Rzeszowie w meczu z Resovią.