Bieżące wiadomości

Podczas tegorocznej majówki obowiązują zasady bezpieczeństwa z powodu pandemii

Epidemia koronawirusa wszystkim nam utrudniła funkcjonowanie i pokrzyżowała plany, zarówno zawodowe, jak i te prywatne. Aby chronić nasze zdrowie, wprowadzono rygorystyczne obostrzenia. Część ograniczeń została w ostatnich dniach zniesiona, a po długim weekendzie wprowadzone zostaną kolejne zmiany. Majówka zapowiada się więc nieco weselej – nie oznacza to jednak wyjazdów, jakie znaliśmy do tej pory. Do jakich aktualnie ograniczeń oraz zasad powinniśmy się stosować, aby majówkę spędzić bezpiecznie?

Początek maja, jak co roku, oznacza pierwsze cieplejsze dni, które zazwyczaj spędzaliśmy na zewnątrz. W tym roku zasady się zmieniły, jednak zniesienie pewnych zakazów pozwoli nam choć w pewnym stopniu cieszyć się długim weekendem. Obecnie możemy już wchodzić do lasów czy parków miejskich, a także uprawiać sport na świeżym powietrzu. Musimy jednak pamiętać, że z wyjątkiem lasów, nadal obowiązuje nas nakaz zasłaniania nosa oraz ust. Pamiętajmy także o zachowaniu dystansu społecznego. Nie dotyczy on jedynie rodziców z dziećmi poniżej 13. roku życia, a także osób niepełnosprawnych wymagających opieki. Spotkania rodzinne czy wspólne wypady ze znajomymi nie są jeszcze możliwe, dlatego starajmy się dostosować do obowiązujących zasad – dla naszego i naszych bliskich zdrowia.

Jakie jeszcze zakazy obowiązują?

Podczas majówki nie będziemy mogli korzystać z placów zabaw czy ogrodów zoologicznych, a także usług gastronomicznych, chyba że jedzenie zamawiamy na wynos lub z dowozem. Nie odwiedzimy także instytucji kultury, siłowni czy basenów. Korzystając z transportu publicznego, musimy pamiętać, aby co drugie miejsce pozostawało puste. Nie zakwaterujemy się również w żadnym hotelu, ponieważ pozostają one otwarte jedynie dla osób w kwarantannie lub izolacji czy personelu medycznego.

Życzymy Wam udanej majówki, która, choć będzie inna, niech będzie czasem pełnym relaksu, spokoju i wytchnienia.