Bieżące wiadomości

Po raz trzeci odwiedzimy pierwszoklasistów w ramach akcji „Bezpieczeństwo pierwszej klasy”

Na uczniów klas pierwszych również w tym roku czekają lekcje zachowania w ruchu ulicznym. Po raz trzeci odwiedzimy pierwszaków w ramach akcji „Bezpieczeństwo pierwszej klasy”. Ciepła akcja edukacyjna skierowana jest  do pierwszaków uczęszczających do szkół podstawowych z terenu naszego miasta. 

Podczas spotkań dzieci zapoznają się z zasadami ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się po jezdni. Najważniejszą korzyścią z uruchamiania tego typu programu jest wpajanie właściwych zachowań, co ma w przyszłości pomóc dzieciom w samodzielnym poruszaniu się po drogach i wyrobić umiejętność przewidywania zagrożeń, które mogą napotkać w drodze do szkoły.  

Według statystyk komendy głównej policji, najwięcej wypadków powstaje w obszarze zabudowanym na prostym odcinku, poprzez nieostrożne wejście pieszego na jezdnię. Oczywiście takim niebezpiecznym zdarzeniom towarzyszy często nadmierna prędkość samochodów. Najwięcej zagrożeń policja odnotowuje w miesiącach jesiennych i jest to zjawisko obserwowane od kilku lat. W tym czasie pogarszają się warunki atmosferyczne oraz warunki drogowe, wcześnie zapada zmrok. Dochodzi przede wszystkim do potrąceń pieszych, gdyż stają się oni gorzej widoczni. Dzieci zaczynają właśnie nowy rok szkolny i edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna.

Dla wszystkich pierwszaków mamy jak zawsze drobne, odblaskowe upominki, dzięki którym będą dobrze widoczne na drodze i bezpieczne. 

W zeszły roku odwiedziliśmy pierwszaków we wszystkich miastach, w których dostarczamy ciepło.

Przypominamy relacje z zeszłego roku:

Skarżysko-Kamienna

Strachowice

Grójec

Sokółka

Drzewica