Bieżące wiadomości

Nagroda Novator 2018

16 maja na scenie Kieleckiego Centrum Kultury zebrali się laureaci konkursu o nagrodę NOVATOR 2018. W tym roku Zarząd Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Kapituła Konkursu wysoko ocenili nasz projekt „Instalacji odzysku ciepła z procesów produkcyjnych drukarni Walstead w Starachowicach” przyznając nam tytuł Novator 2018 w dziedzinie „Innowacyjna inwestycja”. 

W drukarni naszego klienta w Starachowicach przeprowadziliśmy inwestycję, w wyniku której ciepło odpadowe, które jeszcze niedawno było emitowane do atmosfery, zasili naszą sieć ciepłowniczą. Krótko mówiąc dzięki inżynierom Celsium ciepło z procesów technologicznych drukarni ogrzewa dziś mieszkańców Starachowic

„Liczymy, że jest wiele miejsc gdzie możemy pomóc zrealizować podobne przedsięwzięcia. Chętnie podzielimy się zdobytym doświadczeniem i pomożemy odzyskać niewykorzystaną energię oraz dostarczyć ją klientom za pośrednictwem sieci ciepłowniczej. Jesteśmy gotowi zaangażować się w podobne projekty na terenie całej Polski.” – powiedział Prezes Pan Grzegorz Reluga, odbierając nagrodę.

W realizacji projektu istotny wkład mieli także pracownicy Celsium serwis, dlatego nagroda Novator to dla nas podwójny sukces. Spółka wyspecjalizowała się w usługach branży energetycznej i tego typu instalację może wykonywać kompleksowo. Prezes Celsium serwis, Pani Dagmara Nowak-Trochimiuk podkreśliła, iż cała inwestycja, od projektu do wykonania instalacji odzysku ciepła została zrealizowana własnymi siłami.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek szerszej współpracy branży ciepłowniczej z przemysłem w tym zakresie. Celsium i Celsium serwis z pewnością mają zamiar brać w niej czynny udział. Otrzymana dziś nagroda jest potwierdzeniem, że nasza praca w dążeniu do unowocześniania technologii oraz nowatorskie podejście do działań proekologicznych jest zauważalna i doceniana ☘