Bieżące wiadomości

EKO Mikołaj Celsium odwiedzi ponad 800 przedszkolaków!

Święty Mikołaj to postać, która kojarzy się wszystkim z czerwonym strojem, charakterystyczną czapką oraz z tym, że lata on z prezentami na wielkich saniach zaprzęgniętych przez renifery. Jego wizyta u każdego dziecka wywołuje uśmiech na twarzy, pozytywne emocje oraz niezapomniane chwile. Nie inaczej będzie w Starachowicach, gdzie w dniach 4-12 grudnia przedszkolaki odwiedzi wyjątkowy EKO Mikołaj Celsium! Jego głównym atrybutem będzie zielona czapka, która nawiązuje do ekologii promowanej przez firmę. Mikołajowi będzie towarzyszył Elf, który opowie dzieciom o najważniejszych ekologicznych postawach oraz przybliży uczniom ekozasady, które konsekwentnie przestrzegane przyczyniają się do ratowania świata przed zanieczyszczeniami.

EKO Mikołaj jest wyjątkowy, gdyż promuje wartości ekologiczne, a jego głównym atrybutem jest zielona czapka. Inicjowanie tego typu zdarzeń dla najmłodszych to sama przyjemność. Uśmiech na twarzach dzieci jest największym uznaniem i nagrodą. Ponadto dzięki takim spotkaniom moża zaszczepiać w dzieciach ducha ekologii, proekologiczne nawyki i poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat.

To będzie wyjątkowe tournee EKO Mikołaja po Starachowicach. W grudniu odwiedzi on aż 800 przedszkolaków, w ośmiu placówkach przedszkolnych na terenie całego miasta. W trakcie spotkania nie zabraknie prezentów, a ponadto każdy przedszkolak otrzyma specjalny odblask w kształcie zielonego jabłuszka z hasłem „Bądź zielony, bądź bezpieczny”, które ufundowała firma Celsium. To przydatny gadżet dla maluchów szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko robi się ciemno. W trakcie spotkania dzieci wezmą również udział w specjalnej EKO lekcji, gdzie dowiedzą się od specjalistów, jak dbać o środowisko. To będzie niezapomniany dzień dla wszystkich dzieci.

Placówki, które odwiedzi EKO Mikołaj to Akademia Przedszkolaka, Akademia Kwadrat, a także Przedszkola nr 2, 6, 7, 10, 14 oraz 15.

To nie jedyne działania prowadzone przez Celsium na rzecz środowiska i edukacji ekologicznej.
W okolicach Bożego Narodzenia firma planuje przygotować dla mieszkańców świąteczną akcję „Odzyskujemy świąteczną energię”, gdzie wszyscy mieszkańcy będą mogli się zgłaszać po darmowy odbiór choinek, który odbędzie się w okresie poświątecznym. Ponadto w 2020 roku firma zorganizuje kilka akcji proekologicznych oraz edukacyjnych dla dzieci i dorosłych.