Bieżące wiadomości

Celsium i bezpieczeństwo pierwszej klasy w Sokółce

Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki i powrót dzieci do szkoły, dlatego zatroszczyliśmy się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę na zajęcia. 16 października poprowadziliśmy w szkołach podstawowych akcję edukacyjną dla pierwszaków „Bezpieczeństwo pierwszej klasy”. Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie zachowywać się w drodze.

Dzieci zostały zapoznane z takimi zagadnieniami jak przechodzenie przez jezdnię, prawidłowe zachowanie w pobliżu miejsc o wzmożonym ruchu oraz znaczenie znaków drogowych.Nasze małe pociechy często nie wiedzą, że mogą nieświadomie stworzyć zagrożenie dla siebie, jak i dla innych uczestników w ruchu drogowym.

Spotkania były bardzo udane. Pierwszaki chętnie rozwiązywały zagadki, odpowiadały i zadawały pytania oraz brały aktywny udział w quizie dotyczącym bezpieczeństwa na drodze. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały w prezencie elementy odblaskowe w postaci szelek oraz okrągłych zawieszek do tornistrów. Dzięki temu będą lepiej widoczne podczas wycieczek i spacerów, a przy tym bezpieczne.